Aktuality

29.06.2015 | Noví držitelé regionální ochranné známky PRAVÉ VALAŠSKÉ
 

Ve čtvrtek 25. 6. 2015 se v Zašové setkali členové certifikační komise regionální ochranné známky PRAVÉ VALAŠSKÉ, aby posoudili výrobky nových zájemců, kteří se ucházeli o přidělení tohoto prestižního ocenění.

 

Komise vybrala celkem 10 výrobků, jejichž výrobci budou moci používat značku PRAVÉ VALAŠSKÉ. Jedná se např. o Slivovici vyrobenou ze švestek uzrálých na valašských stráních Veselého Gruntu v Janové, ručně předenou a nebarvenou ovčí vlnu a výrobky vyrobené z této spředené vlny paní Juříčkové z Vidče nebo řezbářské práce mladého umělce Martina Bořuty. Dalšími zajímavými výrobky, které se nyní mohou pyšnit ochrannou známkou PRAVÉ VALAŠSKÉ, je Rožnovské pivo z Rožnovského pivovaru, ručně vyráběné dekorace a věnce z přírodních materiálů, které si sama paní Janišová vypěstuje, nasuší a následně zpracuje, lahodné bio hovězí klobásy firmy Agrofyto nebo proslulá mouka z Mlýnu Kelč.

 

Aby žadatelé získali nárok na používání značky PRAVÉ VALAŠSKÉ, museli certifikační komisi přesvědčit o tradici výroby, využití místních surovin, podílu ruční práce, sounáležitosti produktu s regionem Valašska a v neposlední řadě také o jeho kvalitě.

 

Regionální ochranná známka PRAVÉ VALAŠSKÉ se tímto rozrostla o další zajímavé výrobky, kdy již k tomuto datu certifikovala celkem 49 výrobců či jejich produktů.

 

 

Seznam všech držitelů certifikátu regionální ochranné známky PRAVÉ VALAŠSKÉ a jejich produktů naleznete na internetové stránce www.pravevalasske.cz.

 

 

Aktuality

Vánoční přání
23.12.2020
 

Pravé Valašské Vám přeje příjemné prožití svátků vánočních, mnoho štěstí, pevné zdraví a spoustu osobních i pracovních úspěchů v novém roce

více zde
 
Zemřel Jaroslav Kulčák
27.01.2017
 

Oznamujeme Vám smutnou zprávu, která k nám dorazila ve středu 18.1. Ve věku 96 let zemřel Pan pekař a zakladatel pekárny v Novém Hrozenkově.

více zde
 
PF 2017
21.12.2016
 

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků, hodně zdraví, štěstí a úspěchů v Novém roce!

více zde
 
 

Partneři

 

Mapa

Mapa

Mapa mikroregionu

 

 

 

 

Všechna práva vyhrazena, © 2013 NOWONET media, s.r.o. | design HOGUERA

ankara kız yurdu kız yurdu ankara