Aktuality

08.04.2015 | Jak proběhl Velikonoční jarmark na Envi
 

EnviCentrum Pro krajinu ve Vysokém Poli v neděli ožilo Velikonočním jarmarkem. I přes nepřízeň počasí akci navštívila stovka lidí. Návštěvníci si mohli prohlédnout a zakoupit výrobky od držitelů regionální ochranné značky PRAVÉ VALAŠSKÉ a další regionální produkty (trdelníky, valašské frgály, křížaly, košíky, malované vajíčka, ručně tkané koberce, atd.).

 

 

 

Děti MŠ a ZŠ Vysoké Pole a ZŠ Drnovice si připravily krátké vystoupení na téma „JARO NA VSI", kde ukázaly tradice, zvyky a pranostiky, které se vztahují k jaru a Velikonocům.

 

 

Návštěvníci postupně obcházeli jednotlivé stánky, které byly umístěny ve dvoře. Pro děti byly připraveny tvořivé dílničky, které byly tématicky zaměřené na pletení tatarů, pečení Jidášků, malování vajíček a kurz paličkování. V celém areálu probíhala výstava velikonočních dekorací žáků MŠ a ZŠ Vysoké Pole a soutěže pro děti a dospělé.

Rádi bychom poděkovali dětem za jejich účast při vystoupení a dále všem návštěvníkům, kteří dorazili. Velké poděkování také patří prodejcům značky PRAVÉ VALAŠSKÉ a v neposlední řadě také těm, jež se podělili o své umění při tvorbě kraslic, pletení pomlázek, paličkování a také netradičního pletení a všem pracovníkům EnviCentra.

 

            

 

Všechny fotky z jarmarku jsou k dispozici zde.

 

Aktuality

Vánoční přání
23.12.2020
 

Pravé Valašské Vám přeje příjemné prožití svátků vánočních, mnoho štěstí, pevné zdraví a spoustu osobních i pracovních úspěchů v novém roce

více zde
 
Zemřel Jaroslav Kulčák
27.01.2017
 

Oznamujeme Vám smutnou zprávu, která k nám dorazila ve středu 18.1. Ve věku 96 let zemřel Pan pekař a zakladatel pekárny v Novém Hrozenkově.

více zde
 
PF 2017
21.12.2016
 

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků, hodně zdraví, štěstí a úspěchů v Novém roce!

více zde
 
 

Partneři

 

Mapa

Mapa

Mapa mikroregionu

 

 

 

 

Všechna práva vyhrazena, © 2013 NOWONET media, s.r.o. | design HOGUERA

ankara kız yurdu kız yurdu ankara