Aktuality

30.01.2015 | Držitelé známky Pravé Valašské se setkali v Zašové
 

27. 1. 2015 se v Kulturním informačním centru v Zašové setkali zástupci místních akčních skupin Rožnovsko, Valašsko-Horní Vsacko, Hornolidečsko, Luhačovické Zálesí, Ploština a Kelečsko-Lešensko-Starojicko spolu s držiteli regionální ochranné známky Pravé Valašské.

 

 

 

Cílem setkání bylo představení nově certifikovaných výrobků. Nově certifikováno bylo pět potravin a sedm řemeslných výrobků. Mezi novými výrobky Pravé Valašské jsou: Ondrášův Valašský trdelník Ondřeje Hladkého, výrobky z kozího mléka z farmy Zerlina, brambory a cibule pana Kuny z Kunovic a Luhačovické lázeňské oplatky. Z řemeslných výrobků se nositeli známky Pravé Valašské staly valašské krpce Jakuba Kopeckého, ručně štípané šindele pana Dorňáka, ručně vyráběné repliky kastlových dřevěných oken firmy Janošík, ručně tkaný koberec paní Měřičkové, luhačovická keramika firmy Keramika Helštýn, košíkářské výrobky z přírodního proutí pana Opálky a ručně vyráběná bylinná mýdla paní Bučkové. K dnešnímu dni tak regionální ochranná známka Pravé Valašské označuje již 37 tradičních výrobků z Valašska.

 

 

Na programu setkání bylo také předání nových certifikátů, informování o činnosti a plánu na další rok. Držitelé známky Pravé Valašské dostali prostor k vyjádření svých dotazů, nápadů a požadavků v diskuzi. Setkání bylo ukončeno malým občerstvením z produktů Pravé Valašské.

 

 

 

Tisková zpráva ke stažení zde.

Zápis ze setkání ke stažení zde.

Aktuality

Vánoční přání
23.12.2020
 

Pravé Valašské Vám přeje příjemné prožití svátků vánočních, mnoho štěstí, pevné zdraví a spoustu osobních i pracovních úspěchů v novém roce

více zde
 
Zemřel Jaroslav Kulčák
27.01.2017
 

Oznamujeme Vám smutnou zprávu, která k nám dorazila ve středu 18.1. Ve věku 96 let zemřel Pan pekař a zakladatel pekárny v Novém Hrozenkově.

více zde
 
PF 2017
21.12.2016
 

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků, hodně zdraví, štěstí a úspěchů v Novém roce!

více zde
 
 

Partneři

 

Mapa

Mapa

Mapa mikroregionu

 

 

 

 

Všechna práva vyhrazena, © 2013 NOWONET media, s.r.o. | design HOGUERA

ankara kız yurdu kız yurdu ankara